Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Ken Livingstone

Starosta Londýna

Silně podporuji vaší kampaň proti plánované radarové základně USA. Jsem toho názoru, že český lid má právo sám rozhodnout o tom, co je v jeho národním zájmu.

Ken LivingstoneUSA vyhazují biliony dolarů na zbraně hromadného ničení, na udržování a obnovování svého nukleárního arzenálu a na války na Středním Východě, zatímco požadují aby bylo jiným státům zabráněno ve zbrojení: tato pozice je extrémně pokrytecká. Obrovské náklady vydané na zbrojení a války by byly lépe využity na pokrokovější účely, jako (například) ochranu obyvatelstva New Orleans budováním robustních obran proti bouřkám, anebo do investic pro předcházení katastrofickým změnám klimatu.

V Británii vláda nedávno odhlasovala obnovení systému nukleárních zbraní Trident, proti čemuž jsem já, jakožto celoživotní člen Kampaně pro Jaderné Odzbrojení a jako Starosta pro Mír, vždy bojoval. A jako Češi, i Londýňané se staví proti. Podle průzkumů zadaných za posledních 18 měsíců, skoro dvě třetiny (69 procent) obyvatelstva žádá, aby vláda podpořila mezinárodní dohodu, jež zakazuje nukleární zbraně.

Studená válka je již dávno za námi a nukleární zbraně neodradí teroristy, což uznal sám Tony Blair a což Londýňané vědí ze svých vlastních špatných zkušeností. Nukleární zbraně nezabrání válkám a neposkytnou žádnou ochranu proti moderním hrozbám terorismu.

 


« zpět

Související

Burianův den žen - Ivona Novomestská

Burianův den žen - Ivona Novomestská

26.2.2008 - Z domova
Ivona Novomestská, členka humanistického hnutí a mluvčí iniciativy Ne základnám v pořadu české televize Burianův den žen: VIDEO K VIDĚNÍ »...
Celý článek »

Chcete být informováni
o kampani Síla nenásilí?