Dokument Světového pochodu
Fotografie z akcí po celém světě 22. června
Fotografie z akcí k celosvětové jednodenní hladovce proti systému Hvězdných válek USA.
Aktualizováno: 4.7.2008.
Zatím přišly informace a fotky z 52 měst.
Evropa
ČR: Praha, Brno, Kolín, Olomouc, Vlašim, Ostrava, Třebíč
Itálie: Pistoia, Attigliano, Turín, Milán, Florencie, Řím, Bergamo, Formia
Německo: Berlín, Kolín nad Rýnem, Mnichov
Španělsko: Malaga, Madrid, Albacete, Valencie, Barcelona, Velladolid, Coruña
Řecko: Atény
Maďarsko: Budapešť
Velká Británie: Londýn, Menwith Hill
Dánsko: Copenhagen
Belgie: Brusel
Nizozemí: Amsterdam, Nijmegen
Francie: Marseilles, Toulouse, Paříž
Island: Reykjavik
Severní Amerika
USA: New York, St. Paul, Brunswick, Blue Hill, Albuquerque, Santa Monica, Los Angeles
Kanada: Toronto
Jižní Amerika
Bolívie: Cochabamba
Mexiko: Guadalajara, Mexico City
Ekvádor: Quito
Argentina: Santa Rosa
Afrika
Mosambik: Maputo
Guinea: Conakry
Mexico City (Mexiko)
Conakry (Guinea)
Třebíč (ČR)
Ostrava (ČR)
Maputo (Mosambik)
Coruña (Španělsko)
Los Angeles (USA - Kalifornie)
Vlašim (ČR)
Formia (Itálie)
Bergamo (Itálie)
Paříž (Francie)
Velladolid (Španělsko)
Barcelona (Španělsko)
Santa Monica (USA - Kalifornie)
Santa Rosa (Argentina)
Praha (ČR)
V neděli 22. června se v Praze uskutečnil barevný pochod mírové vlajky, který vystartoval ze 7 míst Prahy a byl zakončen na Kampě, kde byla složena obrovská mírová vlajka. V parku následoval piknik prázdného talíře. Hladovku drželo asi 50 lidí a dalších 50 nás přišlo na Kampu podpořit. Více fotografií z Prahy »
Olomouc (ČR)
Sešli jsme se na hlavní aleji olomouckého parku - ve Smetanových sadech ve 14 hodin odpoledne. Zahajení akce se zúčastnilo okolo 14 aktivistů. V průběhu odpoledne ale účastníků akce přibývalo, takže jsme zkontaktovali kolem stovky občanů. Rozšířili jsme o řadu podpisů jak petici Ne základnám, tak internetovou petici Humanistů. Hladovějících bylo přes deset. Média, jak je v Olomouci dobrým zvykem, opět nepřisla. Nejvyšší čas začíit vydávat nějaký vlastní tisk.
Quito (Ekvádor)
Toulouse (Francie)
Marseilles (Francie)
V centru města jsme sbírali podpisy a informovali lidi. Tři z nás jedenácti drželi jednodenní hladovku. Rozdali jsme kolem 500 letáků a nasbírali 80 podpisů.
Albuquerque (USA - Nové Mexiko)
Setkání v blízkosti základny Kirtland, na které se vyvíjí lasery pro projekt Hvězdných válek.
Blue Hill (USA)
Brunswick (USA - Maine)
Setkali jsme se v městském parku, sedli jsme si do kruhu a každý řekl, proč drží jednodenní hladovku. Většina lidí z obrázku ji držela. Jedna z žen, Kathe Chipman, bude hladovku držet týden a potom ji vystřídá další, Lynn Ellis. Napsali jsme na 30 papírových talířů vzkazy pro Condoleezu Rice a pošleme jí je emailem.
Malaga (Španělsko)
Londýn (Velká Británie)
Londýnská Evropa pro mír se spojily s CND (Kampaň pro jaderné odzbrojení) a koalicí Stop the War (Zastavme války) a uspořádaly spolu demonstraci před sídlem ministra v Downing Street č. 10. Hovořili zde představitelé jmenovaných organizací Tony Benn (prezident Stop the War), Kate Hudson (předsedkyně CND) a Bruce Kent (místopředseda CND) a také europoslanci za Zelené Caroline Lucas a Jean Lambert. Připojil se také labouristický poslanec Jeremy Corbyn.
St. Paul (USA - Minnesota)
Kolín nad Rýnem (Německo)
Sbírali jsme podpisy v centru města, před slavným Dómem. Rozdávali jsme také talíře s informací, kolik procent země utrácejí za zbraně, místo aby zajistily jídlo, zdraví a vzdělání pro své obyvatele. Dva lidé, kteří představovali USA, se cpali hamburgery, zatímco my ostatní jsme hladověli.
Menwith Hill (Velká Británie)
Po tom, co jeden z nás držel týden hladovku, jsme se všichni na den vzdali jídla, abychom podpořili kampaň v České republice.
Berlín (Německo)
Aktivisté za mír a humanisti se sešli v parku Mauerpark. Sbírali jsme podpisy pod petici a získali několik zajímavých kontaktů na organizace.
Copenhagen (Dánsko)
I když pršelo, sešlo se nás na pikniku prázdného talíře v Královské zahradě sedm. Na hodinku nám dokonce přestalo pršet a svítilo sluníčko. V parku jsme rozvěsili papírové talíře se vzkazy a diskutovali jsme s kolemjdoucími. Mnoho lidí si četlo zprávy na talířích. Bohužel kvůli děšti v oblíbeném parku nebyla taková spousta lidí, jako obvykle.
Nijmegen (Nizozemí)
Budapešť (Maďarsko)
V Budapěšti se konaly dvě akce. První byl happening pro média - "piknik prázdného talíře" s malým představením, který se konal na rušném náměstí na pozadí maďarského parlamentu. Seděli jsme za stolem pokrytým modrým ubrusem, na kterém byly žluté talíře - to mělo symbolizovat vlajku EU. Náš mluvčí Steve, který po 23 dnech ukončil hladovku, dával rozhovory médiím. Přišlo mnoho médií včetně hlavního kanálu, nějaké další TV a rádio stanice a největší internetový portál. Odpoledne jsme měli další akci s hudbou, promítáním a tancem na ostrově Margaret Island, což je v neděli nejživější místo v celé Budapešti. Sbírali jsme podpisy a informovali lidi o kampani. Všichni hladovějící tam byli přítomni.
Kolín (ČR)
New York (USA)
Attigliano (Itálie)
Cochabamba (Bolívie)
Brusel (Belgie)
Hladovku drželo 15 lidí. V Bruselu se konal "Piknik prázdného talíře" před kostelem Beguine. Tohle místo bylo vybráno jako vyjádření solidarity s ilegálními uprchlíky, kteří drží hladovku už 46 dní. Na naše talíře jsme napsali vzkazy pro univerzální lidský národ: mír, svoboda, pravda, demokracie, respekt a solidarita. Je pro nás výzvou, překlenout rozdíl mezi větišnou lidí, kteří chtějí mír, a menšinou, která vytváří války a chce dominovat světu. Další lidé se sešliv Antverpách, Gentu a Halanzy et Wavre.
Pistoia (Itálie)
Toronto (Kanada)
Akce před americkou ambasádou, "žebrání" s prázdným talířem. Hladovku drželo 6 lidí. Sbírali jsme také podpisy pod petici.Atény (Řecko)
Ve středu města jsme nasbírali mnoho podpisů, podpořily nás dvě místní organizace. Lidé, kteří podepsali petici, mohli na papírek napsat svůj slogan nebo přání míru. Zítra o nás vyjde první článek ve známých novinách.
Brno (ČR)
Turín (Itálie)
Madrid (Španělsko)
Albacete (Španělsko)
Amterdam (Nizozemí)
Jednodenní hladovky se zúčastnilo 12 lidí. Kolem informačního stolku u vstupu do parku jsme rozvěsili spoustu materiálů. Získali jsme 140 podpisů, i od cizinců. Atmosféra byla úžasná a dobře jsme si popovídali s kolemjdoucími, kteří podepsali petici a zajímali se o agresivní plány USA v Evropě. Mnoho z nich chce rozšířit kapaň do svého okolí. Navšívila nás také zástupkyně oprganizace Ženy za mír. Z médií se bohužel nikdo neukázal.
Mnichov (Německo)
Petiční stolek u vstupu do městského parku.
Milán (Itálie)
Deštníky s nápisem Ne hvězdnému štítu, pochod s pikety o celosvětové hladovce, hudba, podepisování on-line petice, kresba na talíře, projevy.
Florencie (Itálie)
Valencie (Španělsko)
Reykjavik (Island)
Řím (Itálie)
Setkání na nám. Navona v centru města. Petiční stan, protest s pyžamy "Neprobuďme se příliš pozdě!" , otevřené deštníky s nápisem "Ne Hvězdným válkám", hra socceru, "Zapovězme jaderné zbraně".
Guadalajara (Mexiko)
V sobotu 21. června od 22 začalo 8 humanistů držet hladovku před ambasádou Spojených států. Fotky z nedělního denního programu přineseme později.
« zpět