Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Fotografie z akcí po celém světě 22. června

Fotografie z akcí k celosvětové jednodenní hladovce proti systému Hvězdných válek USA.

Aktualizováno: 4.7.2008.
Zatím přišly informace a fotky z 52 měst.

Evropa
ČR: Praha, Brno, Kolín, Olomouc, Vlašim, Ostrava, Třebíč
Itálie: Pistoia, Attigliano, Turín, Milán, Florencie, Řím, Bergamo, Formia
Německo: Berlín, Kolín nad Rýnem, Mnichov
Španělsko: Malaga, Madrid, Albacete, Valencie, Barcelona, Velladolid, Coruña
Řecko: Atény
Maďarsko: Budapešť
Velká Británie: Londýn, Menwith Hill
Dánsko: Copenhagen
Belgie: Brusel
Nizozemí: Amsterdam, Nijmegen
Francie: Marseilles, Toulouse, Paříž
Island: Reykjavik

Severní Amerika
USA: New York, St. Paul, Brunswick, Blue Hill, Albuquerque, Santa Monica, Los Angeles
Kanada: Toronto

Jižní Amerika
Bolívie: Cochabamba
Mexiko: Guadalajara, Mexico City
Ekvádor: Quito
Argentina: Santa Rosa

Afrika
Mosambik: Maputo
Guinea: Conakry

Mexico City (Mexiko)

Mexico City Mexico City

Conakry (Guinea)

Conakry

Třebíč (ČR)

Třebíč Třebíč

Ostrava (ČR)

Více fotografií z Ostravy »

Ostrava Ostrava

Maputo (Mosambik)

Maputo Maputo

Coruña (Španělsko)

Coruña Coruña

Los Angeles (USA - Kalifornie)

Los Angeles Los Angeles

Vlašim (ČR)

Vlašim Vlašim

Formia (Itálie)

Formia Formia

Bergamo (Itálie)

Bergamo Bergamo

Paříž (Francie)

Paříž Paříž

Velladolid (Španělsko)

Velladolid Velladolid

Barcelona (Španělsko)

Barcelona

Santa Monica (USA - Kalifornie)

Santa Monica Santa Monica

Santa Rosa (Argentina)

Santa Rosa

Praha (ČR)

V neděli 22. června se v Praze uskutečnil barevný pochod mírové vlajky, který vystartoval ze 7 míst Prahy a byl zakončen na Kampě, kde byla složena obrovská mírová vlajka. V parku následoval piknik prázdného talíře. Hladovku drželo asi 50 lidí a dalších 50 nás přišlo na Kampu podpořit. Více fotografií z Prahy »

Praha Praha

Olomouc (ČR)

Sešli jsme se na hlavní aleji olomouckého parku - ve Smetanových sadech ve 14 hodin odpoledne. Zahajení akce se zúčastnilo okolo 14 aktivistů. V průběhu odpoledne ale účastníků akce přibývalo, takže jsme zkontaktovali kolem stovky občanů. Rozšířili jsme o řadu podpisů jak petici Ne základnám, tak internetovou petici Humanistů. Hladovějících bylo přes deset. Média, jak je v Olomouci dobrým zvykem, opět nepřisla. Nejvyšší čas začíit vydávat nějaký vlastní tisk.

Olomouc Olomouc

Quito (Ekvádor)

Quito Quito

Toulouse (Francie)

Toulouse Toulouse

Marseilles (Francie)

V centru města jsme sbírali podpisy a informovali lidi. Tři z nás jedenácti drželi jednodenní hladovku. Rozdali jsme kolem 500 letáků a nasbírali 80 podpisů.

Marseilles Marseilles

Albuquerque (USA - Nové Mexiko)

Setkání v blízkosti základny Kirtland, na které se vyvíjí lasery pro projekt Hvězdných válek.

Albuquerque

Blue Hill (USA)

Blue Hill

Brunswick (USA - Maine)

Setkali jsme se v městském parku, sedli jsme si do kruhu a každý řekl, proč drží jednodenní hladovku. Většina lidí z obrázku ji držela. Jedna z žen, Kathe Chipman, bude hladovku držet týden a potom ji vystřídá další, Lynn Ellis. Napsali jsme na 30 papírových talířů vzkazy pro Condoleezu Rice a pošleme jí je emailem.

Brunswick

Malaga (Španělsko)

Malaga Malaga

Londýn (Velká Británie)

Londýnská Evropa pro mír se spojily s CND (Kampaň pro jaderné odzbrojení) a koalicí Stop the War (Zastavme války) a uspořádaly spolu demonstraci před sídlem ministra v Downing Street č. 10. Hovořili zde představitelé jmenovaných organizací Tony Benn (prezident Stop the War), Kate Hudson (předsedkyně CND) a Bruce Kent (místopředseda CND) a také europoslanci za Zelené Caroline Lucas a Jean Lambert. Připojil se také labouristický poslanec Jeremy Corbyn.

Londýn Londýn

St. Paul (USA - Minnesota)

St. Paul St. Paul

Kolín nad Rýnem (Německo)

Sbírali jsme podpisy v centru města, před slavným Dómem. Rozdávali jsme také talíře s informací, kolik procent země utrácejí za zbraně, místo aby zajistily jídlo, zdraví a vzdělání pro své obyvatele. Dva lidé, kteří představovali USA, se cpali hamburgery, zatímco my ostatní jsme hladověli.

Kolín nad Rýnem Kolín nad Rýnem

Menwith Hill (Velká Británie)

Po tom, co jeden z nás držel týden hladovku, jsme se všichni na den vzdali jídla, abychom podpořili kampaň v České republice.

Menwith Hill

Berlín (Německo)

Aktivisté za mír a humanisti se sešli v parku Mauerpark. Sbírali jsme podpisy pod petici a získali několik zajímavých kontaktů na organizace.

Berlín Berlín

Copenhagen (Dánsko)

I když pršelo, sešlo se nás na pikniku prázdného talíře v Královské zahradě sedm. Na hodinku nám dokonce přestalo pršet a svítilo sluníčko. V parku jsme rozvěsili papírové talíře se vzkazy a diskutovali jsme s kolemjdoucími. Mnoho lidí si četlo zprávy na talířích. Bohužel kvůli děšti v oblíbeném parku nebyla taková spousta lidí, jako obvykle.

Copenhagen

Nijmegen (Nizozemí)

Nijmegen

Budapešť (Maďarsko)

V Budapěšti se konaly dvě akce. První byl happening pro média - "piknik prázdného talíře" s malým představením, který se konal na rušném náměstí na pozadí maďarského parlamentu. Seděli jsme za stolem pokrytým modrým ubrusem, na kterém byly žluté talíře - to mělo symbolizovat vlajku EU. Náš mluvčí Steve, který po 23 dnech ukončil hladovku, dával rozhovory médiím. Přišlo mnoho médií včetně hlavního kanálu, nějaké další TV a rádio stanice a největší internetový portál. Odpoledne jsme měli další akci s hudbou, promítáním a tancem na ostrově Margaret Island, což je v neděli nejživější místo v celé Budapešti. Sbírali jsme podpisy a informovali lidi o kampani. Všichni hladovějící tam byli přítomni.

Budapešť Budapešť

Kolín (ČR)

Kolín

New York (USA)

New York New York

Attigliano (Itálie)

Attigliano

Cochabamba (Bolívie)

Cochabamba Cochabamba

Brusel (Belgie)

Hladovku drželo 15 lidí. V Bruselu se konal "Piknik prázdného talíře" před kostelem Beguine. Tohle místo bylo vybráno jako vyjádření solidarity s ilegálními uprchlíky, kteří drží hladovku už 46 dní. Na naše talíře jsme napsali vzkazy pro univerzální lidský národ: mír, svoboda, pravda, demokracie, respekt a solidarita. Je pro nás výzvou, překlenout rozdíl mezi větišnou lidí, kteří chtějí mír, a menšinou, která vytváří války a chce dominovat světu. Další lidé se sešliv Antverpách, Gentu a Halanzy et Wavre.

Bruxelles Bruxelles

Pistoia (Itálie)

Pistoia Pistoia

Toronto (Kanada)

Akce před americkou ambasádou, "žebrání" s prázdným talířem. Hladovku drželo 6 lidí. Sbírali jsme také podpisy pod petici.

Toronto

Atény (Řecko)

Ve středu města jsme nasbírali mnoho podpisů, podpořily nás dvě místní organizace. Lidé, kteří podepsali petici, mohli na papírek napsat svůj slogan nebo přání míru. Zítra o nás vyjde první článek ve známých novinách.

Atény Atény Atény

Brno (ČR)

Více fotografií z Brna »

Brno Brno Brno

Turín (Itálie)

Turín

Madrid (Španělsko)

Madrid Madrid

Albacete (Španělsko)

Albacette Albacette

Amterdam (Nizozemí)

Jednodenní hladovky se zúčastnilo 12 lidí. Kolem informačního stolku u vstupu do parku jsme rozvěsili spoustu materiálů. Získali jsme 140 podpisů, i od cizinců. Atmosféra byla úžasná a dobře jsme si popovídali s kolemjdoucími, kteří podepsali petici a zajímali se o agresivní plány USA v Evropě. Mnoho z nich chce rozšířit kapaň do svého okolí. Navšívila nás také zástupkyně oprganizace Ženy za mír. Z médií se bohužel nikdo neukázal.

Amsterdam Amsterdam

Mnichov (Německo)

Petiční stolek u vstupu do městského parku.

Mnichov Mnichov

Milán (Itálie)

Deštníky s nápisem Ne hvězdnému štítu, pochod s pikety o celosvětové hladovce, hudba, podepisování on-line petice, kresba na talíře, projevy.

Milán Milán Milán

Florencie (Itálie)

Firenze Firenze

Valencie (Španělsko)

Valencia Valencie

Reykjavik (Island)

Postavili jsme stan na sluníčku v centru Reykjavíku. Rozdávali jsme letáky a informovali lidi. Celkem drželo hladovku 10 lidí.

Reykjavik Reykjavik

Řím (Itálie)

Setkání na nám. Navona v centru města. Petiční stan, protest s pyžamy "Neprobuďme se příliš pozdě!" , otevřené deštníky s nápisem "Ne Hvězdným válkám", hra socceru, "Zapovězme jaderné zbraně".

Rome Rome

Guadalajara (Mexiko)

V sobotu 21. června od 22 začalo 8 humanistů držet hladovku před ambasádou Spojených států. Fotky z nedělního denního programu přineseme později.

Guadalajara Guadalajara


« zpět

Související

Piknik prázdného talíře v Ostravě - fotky

Piknik prázdného talíře v Ostravě - fotky

30.6.2008 - Z domova
V Ostravě probíhala akce "Celosvětová hladovka za mír" na Masarykově náměstí. Nastoupili jsme v 9:00 ve třech, obsadili strategickou lavičku a vyzdobili ji....
Celý článek »
Piknik prázdného talíře v Brně - fotky

Piknik prázdného talíře v Brně - fotky

27.6.2008 - Z domova
Sešli jsme se na Moravském nám. ve 13 hodin. V horkém odpoledni jsme popíjeli vodu a malovali vlajky. Sbírali jsme podpisy na petičním stánku, kde byly vyvěšeny...
Celý článek »
Piknik prázdného talíře v Praze - fotky

Piknik prázdného talíře v Praze - fotky

24.6.2008 - Z domova
V neděli 22. června se v Praze uskutečnil barevný pochod mírové vlajky, který vystartoval ze 7 míst Prahy a byl zakončen na Kampě. V parku následoval piknik...
Celý článek »

Chcete být informováni
o kampani Síla nenásilí?