Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Bílá vlajka

Mír, složení zbraní, konec násilí a návrat k lidským právům. To vše a ještě více vyjadřuje plápolající bílá vlajka. Je to prvek, který spojuje úsilí skupin i jednotlivců při vytváření bezpečného prostředí bez válek a vládních manipulací napříč celým světem. Lidí, kteří opravdu touží po míru, je čím dál tím více, ale jejich názor, postoj a přání není téměř slyšet.

Současná administrativa Spojených států oprášila projekt „Hvězdných válek“ – plán z období studené války, jehož cílem je militarizovat vesmír a zajistit tak naprostou vojenskou i ekonomickou převahu USA ve světě. Realizace tohoto projektu poruší rovnováhu sil a vyvolá reakce ostatních velmocí, což povede k obnovení závodů ve zbrojení. Jednou ze součástí systému je i radar, který Spojené státy chtějí umístit v České republice.

Proto každý, kdo se chce zasadit za prosazení světového míru, ať vyvěsí na viditelném místě bílou vlajku na podporu protiradarových aktivit.

Vyvěšením vlajky vyšleme do našeho bezprostředního okolí signál, který média nebudou moci blokovat, protože bude vidět v běžném životě kolem nás, v ulicích a bude stále na očích. Pokud se podaří tento nápad rozšířit po celé republice, vytvoří se atmosféra, kde se lidé už nebudou cítit bezmocní, ale naopak si uvědomí, že společně máme sílu rozhodovat o dalším vývoji v naší zemi.

Bílá vlajka neznamená, že se vzdáváme a kapitulujeme před hrstkou nezodpovědných lidí, kteří podporují zbrojení. Naopak je to aktivní čin přímo určený k zastavení zvyšujícího se mezinárodní napětí. Je to jasný signál, kterým lidé vyjadřují svůj názor, že dávají přednost odzbrojování a diskusi před zbrojením a budováním vojenských základen.

Co mohu udělat?

  • Vyvěste bílou vlajku na místo, kde bude dobře viditelná pro kolemjdoucí. Například z okna, na plot, na strom…
  • Když není po ruce bílá vlajka, je možné použít například bílé prostěradlo, povlak na polštář, triko, ručník, bílý pruh látky, balónek či kapesník. Do okna můžete vylepit bílý list papíru. Krásně bude vypadat i vlaječka na autě, nebo jen kousek bílé pentle třeba na anténu od rádia :-)
  • K vlajce můžete připojit vzkaz, který chcete předat okolí.
  • Řekněte o vlajce všem svým známým a sousedům. Najděte alespoň 3 lidi, kteří vlajku vyvěsí také.
  • Aby se o vašem názoru dozvěděli kromě sousedů také ostatní, pošlete nám na e-mail vlajka@nenasili.cz adresu místa, kde jste vlajku vyvěsili, a pokud chcete, připojte také vaše jméno a krátký komentář. Přidáme vaše místo na online mapu vlajek.

Otevřít mapu v samostatném okně »

Podepsat petici www.nechciradar.cz


« zpět

Chcete být informováni
o kampani Síla nenásilí?