Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Stížnost na objektivitu reportáže z Událostí ČT ze dne 23.4.

29.4.2008 - Simon Hubač

Jsem dosud v šoku z toho, jakou je schopna odvysílat ČT neobjektivní, neprofesionální, arogantní až agresivní a v konečném důsledku silně manipulativní reportáž, viz Události dne 23.4. na téma radar a aktivisté. Právě tito lidé však zastupují mínění 70% občanů této země, a v protikladu s menšinovým názorem vlády a jí nakloněným médiím, ze svého vnitřního přesvědčení, bez finančního či jiného prospěchu, na úkor svého osobního volna. Reportér se k nim chová jak z bulvárního, po senzaci dychtícího plátku a ne z nestranné veřejnoprávní televize. To by však bylo asi to nejmenší, co mi vadí.

Pokud v reportáži směle ČT uvede, kolik věnovala pozornosti problematice radaru v loňském roce, a v další statistice kolikrát byli na ČT k vidění mluvčí Ne základnám, a smíchá tyto nekonzistentní informace dohromady, vzniká tím mylný dojem, že měla opozice radaru přece dost prostoru a že si ve svých nárocích na vyváženost a nestrannost zpravodajství zákonitě vymýšlí či lže. Jestliže byste však měli odvahu objektivně porovnat srovnatelné, tedy kolik měli za poslední rok mediálního prostoru vládní činitelé, lobbisté, vojenští experti či vědci propagující radar (jistě to nebylo 2x do měsíce) v poměru k odpůrcům radaru (reprezentující většinové mínění společnosti), zjistíte dozajista překvapující pravdu, která se ovšem nebude hodit do tak "investigativní" reportáže. Jaký štos papíru by asi reprezentoval přepis všech "proradarových" prohlášení v loňském roce? Snesl by vůbec fyzické porovnání s těmi "protiradarovými"?

Vzniká tím silný dojem, že potřebnost radaru sice nezvládla vtlouct lidem do hlavy vládní kampaň, ale ČT svým neskrytým provládním postojem směle dohání „ztracené body“, ať dlouhodobě nevyváženým zpravodajstvím, tak už i laciným pošpiňováním a téměř kriminalizací odpůrců oficiálního vládního stanoviska. A to vše samozřejmě za peníze všech daňových poplatníků. Ptám se: Komu tento stav prospívá? A je skutečně ČT „veřejno-právní“, nebo už je veřejnost bez práva?

Simon Hubač
Strakonice

PS: Nejsem z iniciativy Ne základnám, avšak po takovýchto událostech s nimi čím dál více sympatizuji.neviditelni

neviditelni

-----

On-line petice »


« zpět

Související

Hon na čarodějnice pokračuje

Hon na čarodějnice pokračuje

15.5.2008 - Z domova
Kdo se skrývá za novináři pro radar a kdo je financuje? Jsou seriózní novináři nebo prostitutky informací? Občas můžeme číst články, které degradují a...
Celý článek »