Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Americká protiraketová obrana „nebude fungovat“

5.5.2008

BBC/Britské listy - Bývalý vysoký činitel americké vlády uvedl při slyšení v americkém Kongresu ve Washingtonu, že na protiraketovou obranu byly vyplýtvány miliardy dolarů, informují internetové stránky BBC.

Philip Coyle, bývalý šéf oddělení pro zkoušení nových zbraní v Pentagonu, zdůraznil, že hrozba, jíž se systém ospravedlňuje, je přehnaná.

Jiný svědek poukázal na to, že systém protiraketové obrany nenabízí žádnou vyhlídku na to, že by byl schopen ubránit Spojené státy před skutečným útokem.

"Protiraketová obrana je nejsložitějším projektem, jaký se kdy Pentagon pokusil realizovat," vysvětlil Coyle. Dodal, že hrozba, které se používá k ospravedlnění protiraketové obrany, je přehnaná," a kdyby byla skutečná, navrhovaný protiraketový systém by ji stejně neodstranil".

Lisbeth Gronlundová, spoluředitelka Globálního bezpečnostního programu Svazu znepokojených vědců, sdělila při slyšení, že Spojené státy nejsou o nic blíže k "efektivní obraně proti dalekonosným raketovým střelám než byly před 25 lety".

Zdroje:
nezakladnam.cz »
Britské listy »

BBC »


« zpět