Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Tomás Hirsch - Vzájemná integrace latinskoamerických národů

23.2.2008

Mluvčí humanistů pro Latinskou Ameriku Tomás Hirsch prezentuje návrhy pro vzájemnou integraci latinskoamerických zemí.

VIDEO NA YOU TUBE:
HTTP://IT.YOUTUBE.COM/WATCH?V=JRO9KUJV3WW »

„Vzájemná integrace je cestou, jak se můžou naše země navzájem posílit a získat ekonomickou nezávislost od cizích velmocí, které Latinskou Ameriku již dlouho ovládají“, říká Hirsch.

Tomás René Hirsch Goldschmidt (narozený 19. července 1956) je přední chilský politik. V roce 2005 získal v chilských presidentských volbách za hnutí Juntos Podemos mas (Společně můžeme víc) 5,4 % hlasů. V roce 1983 pomáhal založit Humanistickou stranu, první legalizovanou politickou stranu (1987) za Pinochetova režimu. V letech 1994-99 byl jejím předsedou. Za vlády Patricio Aylwina byl velvyslancem na Novém Zélandu (1990-92).

Účastnil se voleb do Parlamentu (1997) a na prezidenta (1999) za Humanisty.

V roce 2006 pořádal T. Hirsch turné po Evropě (Itálie, Belgie, Velká Británie, Španělsko, Portugalsko, Francie, Holandsko, Řecko, ČR, Švédsko, Dánsko, Švýcarsko) při kterém představil myšlenky a zkušenosti hnutí Juntos Podemos Mas.


Hnutí Juntos Podemos mas (Společně můžeme víc) je novátorské tím, že spojuje síly politických a společenských organizací a hnutí. Není novou politickou stranou ale společným reprezentantem 50 různých stran, hnutí, organizací a spolků, které spojuje společný cíl hledání alternativy k současnému společenskému systému. Tato alternativa by měla poskytnout více demokracie a sociální spravedlnosti všem občanům.

Hnutí Juntos Podemos mas je zcela nezávislé na stávajících vládních strukturách, nechce být volbou „menšího zla“ ale reálnou a otevřenou alternativou oproti „klasické“ levici a pravici, které v Chile nabízejí dvě strany stejné mince. Zprivatizovaný stát založený na vládě peněz.

Humanistické hnutí uspořádalo 24.4. 2006 v Praze dvě setkání s Tomásem Hirschem. Názory a myšlenky T.Hirsche se setkaly s velmi příznivým ohlasem publika převážně mladých lidí na půdě Filozofické fakulty.


Hnutí Juntos Podemos Mas je inspirující pro všechny, kteří ještě nerezignovali na hledání alternativy lepší a humánnější lidské společnosti.

 

Tomas Hirsch


« zpět