Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Brněnský protest proti násilí ze strany syrské vlády

2.6.2011 - Tisková zpráva
My syřané a češi žijící v Brně oznamujeme, že dne 3. června 2011 svoláváme do Brna protestní shromáždění proti násilí syrské diktatury proti bezbranným civilistům a protestujícím v syrských městech, kteří jsou již několik týdnu vystavení brutálnímu násilí ozbrojených sil věrných vládni diktatuře. Při snaze diktatury rozehnat mírové demonstrace zahynuly již tisíce lidí a desetitisíce byly odvlečený do internačních táborů.

Obdobně jako se v roce 1989 vydali čeští občané se zapálenými svíčkami a květinami na pochod na protest proti totalitnímu režimu, i obyvatelé Sýrie se vydali s olivovými ratolestmi na pochod za práva na svobodný život a demokracii. Podobně jako protestující v Československu v roce 1989, byli i demonstrante při mírovém pochodu za svou svobodu napadení obránci diktátorského režimu a mnoho z olivových ratolestí se zbarvilo krví umírajících protestující vražděných ozbrojenými jednotkami syrské vládni diktatury.

Blízky východ zažívá v této době ohromnou mobilizaci obyčejných lidí, kteří svádějí boj za svobodu a demokracii s diktátorskými režimy v Libyi, Jemenu, Sýrii a dalších arabských zemích. Proto jsme se i my v Brně rozhodli vyjádřit podporu všem lidem, bojujícím formou nenásilných protestů proti diktaturám za svobodu, demokracii a právní stát. Zveme Vás, přijďte společně s námi vyjádřit svůj protest proti použitá násilí syrskou vládou proti pokojným demonstrantům a podpořit svobodu a demokracii na blízkém východě a zvláště v Sýrii.

Uvítáme účast všech lidí dobré vůle a mravů, bez ohledu na jejich vyznáni a politický názor.
Na webu Amnesty International můžete také podepsat petici proti násilí v Sýrii: http://www.amnesty.cz/a290/on-line-petice-proti-nasili-v-syrii

Shromáždění se bude konat na prostranství mezi kostelem Svatého Tomáše a Nejvyšším správním soudem na Moravském náměstí v pátek 3 června v 15:30.
http://www.mapy.cz/

Pro více informací nás kontaktujte na mobil: 775 449 081 pan Akram
Mail: Dr.eng.akram@gmail.com
Facebook.com: https://www.facebook.com/pages/Svobodu-pro-S%C3%BDrii/175084072539963

 


« zpět