Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Desmond Tutu podporuje bojkot izraelských výrobků americkým potravinářským družstvem

3.8.2010 - Haaretz

Jihoafrický nositel Nobelovy ceny arcibiskup Desmond Tutu zveřejnil prohlášení, ve kterém podporuje bojkot vyhlášený potravinářským družstvem z washingtonské Olympie, rodného města Rachel Corrieové.

Jihoafrický nositel Nobelovy ceny arcibiskup Desmond Tutu ve středu prohlásil, že podporuje bojkot izraelských výrobků vyhlášený potravinářským družstvem Olympia Food Co-op.

Družstvo Olympia Food Co-op sídlící ve washingtonské Olympii, rodném městě aktivistky hnutí International Solidarity Movement Rachel Corrieové, která zahynula před sedmi lety v Gaze, minulý týden oznámilo, že ve svých dvou místních obchodech nebude prodávat izraelské výrobky.

„Já, Desmond Tutu, schvaluji a plně podporuji bojkot izraelských výrobků oznámený družstvem Olympia Food Co-op," uvedl Tutu ve svém prohlášení. „Družstvo Olympia Food Co-op se připojilo k sílícímu celosvětovému hnutí občanů a soukromého sektoru, které konkrétními nenásilnými činy podporuje boj Palestinců za spravedlnost a právo na sebeurčení."

Tutu také vyzval ostatní družstva, obchody a firmy obchodující s potravinami, aby bojkotovaly izraelské výrobky.

Zdroj: Haaretz | překlad: Kamila Bukovská


« zpět

Související

Bojkot: Ahava - ukradená krása

Bojkot: Ahava - ukradená krása

27.7.2010 - Z domova
Svět bez válek a násilí se připojuje k celosvětovému bojkotu izraelské kosmetiky Ahava, která je vyráběna na nelegálně okupovaném palestinském...
Celý článek »