Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Seminář: Co takhle poznat, co je nenásilí!?

1.6.2010 - Komunita pro lidský rozvoj

Humanistická organizace Komunita pro lidský rozvoj vás srdečně zve na seminář o aktivním nenásilí:Neděle 6. června v 10:30
Humanistické centrum, Tyršova 1, Praha 2 (v blízkosti metra IP Pavlova).
Předpokládaný konec v 18:00

Každý z nás se jistě někdy setkal s nějakou formou násilí. Občas slýcháváme i pojem nenásilí. Naše představy o něm jsou však většinou velmi povrchní a často bývá považováno za pasivní odpor, uplatňovaný jen ze strachu před agresorem. Máhátma Gándhí však tvrdí: "Nenásilí je největší silou, kterou má lidstvo k dispozici."

Protože aktivní nenásilí je hlavní prioritou Komunity pro lidský rozvoj, snažíme se o to, aby se dostalo i do povědomí široké veřejnosti. Zveme lidi na semináře nenásilí, což jsou jakési krátké kurzy, které nám aktivní nenásilí trochu přiblíží.

Semináře jsou otevřeny všem, bez rozdílu věku, vzdělání či názorů.

Účastníci se dozví co znamená aktivní nenásilí, kdo byli jeho hlavní představitelé v minulosti i o příkladech aktivního nenásilí ze současnosti.

Zajímavým zpestřením mohou být i nenásilné hry, které nám zároveň umožní se lépe a blíže poznat. V diskuzních skupinkách si navzájem vyměníme své vlastní zkušenosti s různými formami násilí v každodenním životě. Součástí semináře je i promítání filmu Aktivní nenásilí. V diskuzi nejen na téma nenásilí pak můžeme pokračovat třeba při společném obědě.

To, že ne každý vnímáme problémy násilí stejně, je pro nás zároveň velkou výzvou, abychom pomohli rozšířit informace o nenásilí i mezi skupinky lidí, kteří se do kontaktu s násilím dostávají poměrně často.

Návštěva semináře může být přínosem pro každého. Někdo po jeho absolvování možná začne uplatňovat metody nenásilí i ve svém vlastním životě. A koho tohle téma zaujme ještě víc, rádi ho přivítáme mezi sebou na společných schůzkách Komunity. A když ne, je to alespoň netradičně strávený den mezi příjemnými lidmi.
Srdečně zveme všechny zájemce!

Oběd formou společného posezení v pravé indické dhábě. Po skončení semináře  společná večeře v některé z blízkých kaváren či restaurací pro ty, kterým nenásilné rozjímání nestačilo.

Více informací na www.komunita.org


« zpět