Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Světový pochod v Tel Avivu a Jeruzalémě

13.10.2009 - Marciamondiale.org
Meetings in Jerusalem - 12 october 2009

Ve dnech 11. a 12. října, tým Světového pochodu za mír a nenásilí pro Blízký východ po egyptské etapě přicestoval do Tel Avivu a Jeruzaléma.

Mezi pochodujícími byl také Giorgio Schultze, evropský mluvčí pochodu, který se v Jeruzalémě setkal s ředitelem židovské univerzity hudby a tance a také s radním města Jeruzalém Meir Margalit.

Hudební univerzita na podporu Světového pochodu uspořádá dne 16. prosince koncert tradiční a moderní multikulturní hudby (židovské, arabské a západní), provedené
společně studenty a učiteli. Tato událost bude propojená s koncerty, které se budou konat v Buenos Aires a dalších městech na světě ve stejný den.

Městský radní Margalit představil některé návrhy na zlepšení situace v Jeruzalémě, vytvoření nového územního uspořádání, které by bylo podporováno jak izraelskou, tak palestinskou stranou. Na tomto setkání vznikl návrh, který Schultze představí nositelům Nobelovy ceny za mír na summitu v Berlíně dne 11. listopadu: uspořádat mírové setkání v Jeruzalémě za přítomnosti nositelů Nobelovy ceny.

Den vyvrcholil schůzkou týmu Světového pochodu v radiu All for Peace, které se v Jeruzalémě zabývá šířením aktivit pro mír a nenásilí.

Foto

Marciamondiale.org

« zpět