Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Oslavy startu Světového pochodu v českých městech

1.10.2009 - hnutí Nenásilí
Již tento pátek 2. října, na Mezinárodní den nenásilí, odstartuje z Nového Zélandu Světový pochod za mír a nenásilí, projekt mezinárodního významu, k němuž se připojilo přes 3000 organizací a tisíce osobností z celého světa, mezi nimi držitelé Nobelových cen, slavní umělci a sportovci, hlavy států, ale také samotné státy, regiony či města. Seznam podporujících pochod »

Oslavy startu pochodu proběhnou 2. října na stovkách míst ve světě a Česká republika samozřejmě nebude pozadu. K slavnostnímu zahájení pochodu se různými akcemi připojí lidé v osmi městech po celé republice.

Již v předvečer dne nenásilí, ve čtvrtek 1. října, proběhne první z akcí v Českých Budějovicích. V pátek bude následovat Praha se Studentským fórem a vypouštěním thajských luceren na akci „Světla nad Prahou - Light the future“. Světový pochod podpoří také ve Zlíně, krajské metropoli, která se oficiálně připojila k pochodu, stejně tak jako město Prachatice. Další akce proběhnou v Pardubicích, Ostravě, Písku a v Jevišovce. (Více o všech akcích níže.) Pokud můžete, zúčastněte se akcí také, pomozte rozšířit informace o akcích a celém pochodu dál a sledujte aktuální informace na www.svetovypochod.cz.

2. říjnem to samozřejmě nekončí, ale naopak nás čeká měsíc intenzivních příprav na začátek listopadu, kdy v Česku vše vyvrcholí příchodem Světového pochodu do České republiky. Na 1. až 3. listopadu připravujeme tři velké akce v Praze: galavečer s osobnostmi, konferenci v senátu a multikulturní „mírparty“ s pochodem a alegorickými vozy. Proto, pokud se vám tento projekt líbí a rádi byste se zapojili, nyní je ta správná chvíle. Můžete se připojit k organizování těchto akcí, nebo pomoct v jejich průběhu. Velice aktuální bude v době pochodu také překladatelský tým, díky kterému budeme moci informovat o všech akcích ve světě, které v rámci pochodu proběhnou. Další informace najdete na webu v sekci Jak se zapojit »

Oslavy startu Světového pochodu v České republice:

1.10. České Budějovice: Večer na podporu Světového pochodu »

2.10. Praha:Světla nad Prahou - LIGHT THE FUTURE »
2.10. Praha: Studentské fórum »

2.10. Zlín: Světový den nenásilí ve Zlíně »

2.10. Ostrava: Živý symbol nenásilí »

2.10. Pardubice: Prezentace Světového pochodu »

2.10. Prachatice: Start světového pochodu v Prachaticích »

2.10. Písek: Koncert kapely GUERRILLA »

2.10. Jevišovka: Na kole za mír a nenásilí »

« zpět