Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Německo, Francie a Spojené království chtějí pryč z Afghánistánu

1.10.2009 - Pressenza IPA

Tři členské země NATO chtějí naléhavě probrat detailní plán ústupu z Afghánistánu poté, co poslední útoky proti dvěma tankerům na začátku září měly na svědomí smrt civilistů na Východě. Konference o dohodě plánu bude probíhat mezi zástupci jednotlivých zemí.

----
S cílem zaměřit se na budoucnost Afghánistánu, svolali německá kancléřka Angela Merkelová a britský předseda vlády Gordon Brown konferenci na nejvyšší úrovni poté, co bude znám výsledek současných prezidentských voleb.

Je nadějné, že se v následujících dnech spolu s francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym budou snažit sestavit detailní pětiletý plán, který umožní afghánské vládě přijmout administrativní a bezpečnostní odpovědnost, zatímco zároveň postupně opustí od mezinárodních pomocných misí.

Merkelová potvrdila, že se výsledky konference mohou odrazit v další afghánské smlouvě.

Aby se tohoto dosáhlo, hledají tyto tři státy podporu u OSN, stejně tak chtějí spoluúčast NATO a vlády Spojených států.

Přestože žádné datum ani místo konference není dosud známo, Merkelová poznamenala, že tyto tři státy již pracují na tom, aby zajistily, že se bude konat, s pocitem naléhavosti po nedávných útocích, do nichž byly na Západě zapleteny a v současné době jsou předmětem vyšetřování smrti civilistů.

Pressenza IPA


« zpět