Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Protiradarová oslava dnes v 18:30 v Tyršově 1

17.9.2009 - Tisková zpráva hnutí Nenásilí

Hnutí Nenásilí ve spolupráci s dalšími organizacemi hnutí proti radaru pořádají dnes v 18:30 oslavu u příležitosti zastavení plánu umístit na území ČR americkou vojenskou základnu. Oslavy se mimo jiné zúčastní členové Ligy starostů proti radaru, včetně mluvčího Jana Neorala, členové hnutí Nenásilí včetně mluvčího Jana Tamáše a členové iniciativy Ne základnám.

Součástí oslavy budou krátká prohlášení zástupců uskupení bojujících v uplynulých třech letech proti radaru a dále slavnostní přípitek šampaňským.
Oslava začne v 18:30 v Humanistickém centru, Tyršova 1, Praha 2 (na rohu s ulicí Sokolskou, metro I.P.Pavlova).

Hnutí Nenásilí se zrodilo z aktivity skupiny českých humanistů v prosinci 2007. Jeho cílem je nenásilnými formami bojovat proti umístění vojenské základny USA na území České republiky a prosazování ideálů nenásilí. Hnutí vešlo do širšího povědomí zejména hladovkou Jana Tamáše a Jana Bednáře v květnu loňského roku, na ní navazující řetězovou hladovkou osobností celospolečenského života a pořádáním mezinárodních konferencí a dalších aktivit věnujících se problematice nenásilí, jaderného odzbrojování, prevenci militarizace vesmíru a stažení okupačních vojsk z cizích území.


« zpět