Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Kampaň „WMD - We Must Disarm“ spouští soutěž krátkých filmů

17.8.2009 - Pressenza.org

Při příležitosti přelomu do druhé poloviny stodenní kampaně generálního tajemníka OSN, nazvané „WMD-We Must Disarm“ (Musíme odzbrojit), která odpočítává dny do mezinárodního dne míru 21. září, OSN organizuje soutěž o nejlepší krátký film na téma jaderného odzbrojení nebo nešíření jaderných zbraní. Vítězný film se bude promítat ve velitelství OSN.

Multi-platformní kampaň WMD začala 13. června a zabývá se novými důvody pro jaderné odzbrojení a nešíření jaderných zbraní, k čemuž denně využívá sociální síť Twitter.

Generální tajemník OSN Ban Ki-moon spustil kampaň tím, že „odtweetoval“ zprávy v prvním týdnu. Potom 6. srpna, na výročí svržení atomové bomby na Hirošimu, vydal video vzkaz.

Jak se zapojit

Do soutěže se může zapojit každý, bez ohledu na schopnosti nebo zkušenosti. Uzávěrka soutěže je 10. září. Všechny práce se musí týkat tématu odzbrojení nebo nešíření jaderných zbraní a můžou trvat maximálně 3 minuty. Měly by být v souladu s kampaní WMD. Zájemci ať nahrají svoje videa na YouTube a pošlou odkaz na Melanie Nolte na adresu nolte@un.org.

Práce obsahující obscénní nebo urážlivý obsah nebudou do soutěže zařazeny, stejně tak politické odkazy na jakoukoliv zemi. Porotou bude panel složený ze zaměstnanců OSN a partnerských organizací zabývajících se jaderným odzbrojením.

Více informací: www.un.org/en/events/peaceday

Pressenza.org


« zpět