Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Jaderný hlídací pes OSN schválil navýšení rozpočtu na rok 2010 o 25 milionů eur

13.8.2009 - Pressenza.org

Rada jaderného hlídacího psa OSN schválila téměř 25milionové navýšení svého rozpočtu na rok 2010. Agentura pro jadernou energii (International Atomic Energy Agency - IAEA), sídlící ve Vídni, příští rok do svého rozpočtu dostane přes 318 milionů eur, přičemž největší navýšení půjde do oblastí jaderné bezpečnosti, technické spolupráce, jaderné energie a jaderných aplikací.

Rada guvernérů na svém úterním zasedání dále schválila založení investičního fondu na podporu infrastrukturních výdajů.

 „Riziko, že by se teroristé mohli zmocnit jaderných nebo radioaktivních materiálů a použít je ve zničujícím útoku, bude narůstat, pokud něco neuděláme s nedostatečným personálním obsazením a financováním našich aktivit v oblasti jaderné bezpečnosti,“ řekl odstupující generální ředitel IAEA Mohamed ElBaredei na schůzi rady 15. června.

Navíc komise odborníků zjistila, že IAEA potřebuje 80 milionů eur na opravení své rozpadající se infrastruktury. ElBaradai na to upozornil na červnovém setkání rady, kterého se zúčastnilo 35 členských států.

Kromě 2,7% nárůstu reálné hodnoty a 2,7% cenového vyrovnání obsahuje rozpočet také několik škrtů, uvedených podrobněji v tiskové zprávě IAEA.

O přijetí rozpočtu rozhodne generální konference IAEA v srpnu letošního roku.

Pressenza.org


« zpět