Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Papež přijme delegaci Světového pochodu za mír a nenásilí

24.7.2009

Až Světový pochod vyrazí, po celém světě se uskuteční doprovodné akce. Řada akcí se bude odehrávat také na duchovně a nábožensky významných místech. Jedním z nich je Vatikán, kde 11. listopadu přijme delegaci Světového pochodu Jeho Svatost papež Benedikt XVI.

I když Světový pochod není náboženská akce, snaží se vytvořit společné vědomí odmítnutí všech forem násilí a je inspirován zlatým pravidlem: Chovej se k ostatním tak, jak bys chtěl, aby se chovali k tobě. A toto univerzální poselství nacházíme ve všech náboženstvích.

Světový pochod je tedy otevřen lidem z širokého spektra různých náboženství, které spojuje právě tato iniciativa.

Jeho Svatost papež Benedikt XVI

Před měsícem oznámili organizátoři Světového pochodu v Londýně radostnou novinu, že také Rowan Williams, arcibiskup z Cantebury, který je uznáván jako hlava Společenství anglikánské církve, se připojuje ke Světovému pochodu.

V dopise z Lambeth Palace píše jeho asistent: "Přijměte prosím naše blahopřání za poslední fázi plánování Světového pochodu a jeho dopad na veřejné mínění, až se uskuteční."

Kromě tohoto dopisu obdrželi již organizátoři pochodu zprávy o podpoře Světovému pochodu od různých imámů (mohamedánští duchovní), budhistických vůdců a rabínů z celého světa - ti všichni podporují toto celosvětové hnutí za dosažení míru nenásilnými prostředky.

Světový pochod je prvním pochodem kolem světa, požadující ukončení válek, odstranění jaderných zbraní a násilí všech forem. Začne na Novém Zélandu 2. října 2009, v den výročí narození Mahatmy Gándhího, v den, který OSN vyhlásila “Mezinárodním dnem nenásilí”. Zakončen bude v Andách, na místě zvaném Punta de Vacas, na úpatí hory Aconcagua v Argentině, 2. ledna 2010.

www.svetovypochod.cz
www.theworldmarch.org


« zpět