Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Řetězová radarová hladovka dnes končí

30.3.2009 - Tisková zpráva hnutí Nenásilí

Tři sta lidí se od loňského 13. června zapojilo do symbolické jednodenní hladovky za přerušení jednání o zřízení americké vojenské základny na území České republiky. Podle organizátorů řetězového protestu není nadále k hladovce důvod.

„Jelikož vláda vzala zpět obě radarové smlouvy z projednávání v parlamentu a především protože vláda minulý týden padla, jsme se rozhodli řetězovou hladovku po 300 dnech ukončit,“ uvedl k ukončení hladovky mluvčí hnutí Nenásilí Jan Tamáš. „Děkujeme všem, kdo se do ní během uplynulých deseti měsíců zapojili a dali tak jasně najevo, že osud naší země jim není lhostejný.“

Mezi účastníky hladovky jsou zástupci nejrůznějších oblastí společenského života, od herců Anny Geislerové či Luďka Soboty, přes předsedu školských odborů Františka Dobšíka, bývalého mluvčího Charty 77 Petra Uhla, až po výzkumníka Akademie věd Petra Pokorného.

Řetězová hladovka vznikla jako pokračování hladovky Jana Tamáše a Jana Bednáře, kteří během loňského května a června drželi jednadvacetidenní hladovku proti radaru.


Kontakt:
Jan Bednář, tel. 608 731 162, email: jan.bednar@nenasili.cz

 

Účastníci řetězové hladovky »

Řetězová hladovka hnutí Nenásilí

 


« zpět