Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Světový pochod za mír a nenásilí podporuje Týden akcí proti rasismu

12.3.2009

Světový pochod - Týden akcí proti rasismu


V týdnu od 16. 3. se po celé Evropě pořádají akce na podporu lidských práv a informační kampaně proti rasismu a xenofobii.Již druhým rokem se do těchto aktivit zapojuje i naše ED v Pardubicích a připravujeme na tento termín Týden akcí proti rasismu, protože i my si myslíme, že je mezi námi zbytečně mnoho předsudků vůči lidem jiných národností, jiné barvy pleti, jiné sexuální orientace, jiného náboženství  .....  Chystáme pro Vás pestrý program, posuďte sami:

17.3.      15:00-19:00 Futsalový turnal proti rasismu na Univerzitě (SK Roma, studenti Univerzity Pardubice a studenti výměnného programu ERASMUS)

18.3.      18:00-20:00 Kulturně vzdělávací večer zaměřený na pracovní migraci v Divadle Exil, promítání dokumentárních filmů "Žirafa v nesnázích" a "Tady a teď". Stručný obsah filmů:

animovaný dokumentární film "Žirafa v nesnázích"

Jednoho dne Žirafa zjistí, že jí místní samovládce odpojil vodu. Jakmile se vzepře jeho nespravedlivému činu, je ze své domoviny vyhoštěna. Život v nové zemi, jejímiž obyvateli jsou výhradně psi, ale pro ni není jednoduchý. Po nekonečném čekání na podání žádosti o azyl ji v novém podnájmu vítají pouze podezřívavé pohledy nevrlé paní domácí. Když ji navíc druhý den pro její cizí původ odmítají v jedné práci za druhou, začne Žirafa propadat zoufalství. Až když pozná přátelského psího zahradníka, svitne jí na lepší časy. Při úpravě stromů a živých plotů se totiž její dlouhý krk náramně hodí. K tomu, aby mohla být šťastná, jí však chybí oficiální povolení, že může v nové zemi zůstat… Hravý animovaný snímek s řadou vtipných momentů velmi výstižně ukazuje typické překážky, s nimiž se musí v nové zemi vypořádat téměř každý uprchlík, Žirafu nevyjímaje. (Film byl zapůjčen z archivu festivalu Jeden svět.)

dokumentární film "Doma tady a teď"

Dokumentární film „Doma tady a teď“ sleduje osudy tří cizinců. Raisa pochází z Čečenska, Ivan je Ukrajinec a Oxana se narodila na Sibiři.  Všichni teď žijí a pracují v České republice. Přišli za kariérou, štěstím i svobodou. Jak se jim u nás líbí, s jakými problémy se potýkají? Potřebujeme cizince a děláme dost pro to, aby se u nás mohli cítit jako doma?Film natočila režisérka Linda Jablonská v rámci informační kampaně Ministerstva práce a sociálních věcí k pilotnímu projektu „Výběr kvalifikovaných zahraničních pracovníků.“

19. 3.      10:00-18:00 Informační kampaň  v městském informačním centru Pardubice Region Tourism (besedy, soutěže, představení zvyků a tradic některých etnických menšin)

20. 3.      10:00-10:45 Mongolská divadelní hra a beseda se zástupci organizace Most pro lidská práva, místo konání: SPŠE+VOŠ Pardubice (vstup zdarma, nutná rezervace)

Celý Týden akcí proti rasismu mediálně podporuje RESPEKT INSTITUT www.respektinstitut.cz.

Srdečně Vás zveme!

Našimi partnery jsou:

OPIM  http://www.opim.cz/

Amnesty International http://www.amnesty.cz/

Most pro lidská práva http://www.mostlp.org/

Univerzita Pardubice http://www.upce.cz/index.html

festival Jeden svět http://www.jedensvet.cz/ow/2009/

Magistrát města Pardubic http://www.mesto-pardubice.cz/index.html


« zpět