Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

21. březen: Multizvučný pochod, symbol míru a nenásilí a společná meditace

3.3.2009

Přijďte si v sobotu 21. března v 18 hodin zaskotačit na multizvučný pochod z Můstku na Můstek. Vezměte přátele, bubínek, flétnu, činely či jakoukoliv podomácky sebranou nebo vyrobenou náhradu, ať jsme městem pěkně slyšet. Hudba je smysluplnější než války, a proto uchopme hudební nástroje, symbolicky, namísto zbraní, tak jako ve filmu "Kdyby tisíc klarinetů" a ukažme všem, že hlasy těch, kteří si přejí ukončení válek, nejen té v Iráku, jsou silné.

Akce, startující Světový pochod za mír a nenásilí, ke kterému se již kromě jiných připojili Dalai Lama, Yoko Ono, prezidentka Chile nebo FC Inter Milán, bude velkolepě začínat multizvučným pochodem centrem Prahy, který se přemění na světelný symbol míru a později i nenásilí a bude zakončen společnou meditací za mír. Dáme tak jasně najevo, že si přejeme mír a důstojné životní podmínky pro všechny a že toho chceme dosáhnout aktivním nenásilným řešením konfliktů a dialogem, ne pouze lhostejným přihlížením.

Přidejte se ke statisícům lidí z celého světa, kteří si budou v tento den připomínat výročí války v Iráku, jednoho z nejnesmyslnějších konfliktů dnešní doby.

Sraz je 21.3. v 18 hodin na Můstku na Praze 1. Pochod projde centrem Prahy (okruh přes nám. Republiky, Senovážné nám., Jindřišskou, Vodičkovu, Lazarskou, Národní a 28. října zpět na Můstek). Hned po pochodu (po 19. hodině) dojde na Můstku ke zformování světelného symbolu míru se zapálenými loučemi, který se poté přemění na symbol nenásilí. Následovat bude společná meditace. Akce bude trvat přibližně do 20 hodin. Louče bude možné zakoupit za 45 Kč na místě.

Symbol nenásilí na náměstí Míru, 15.3.2008
Symbol nenásilí
Symbol míru na Hradčanském náměstí, červen 2006
Symbol míru v Praze v červnu 2006 Symbol míru v Praze v červnu 2006


« zpět

Související

VIDEO: Happening Freeze proti radaru

VIDEO: Happening Freeze proti radaru

2.3.2009 - Z domova
Na znamení nesouhlasu s umístěním americké vojenské základny v ČR se v sobotu odpoledne lidé v Praze zastavili a "zamrzli". Symbolický happening Freeze -...
Celý článek »