Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Na internetu dokumentární film ZERO o 11. září 2001

5.3.2009 - www.nenasili.cz
ZERO - An Investigation into 9-11 - Česky

Pokud se vám titulky nezobrazují, zapněte je kliknutím na tlačítko s titulky v přehrávači.

Dokumentární film ZERO uvádí znepokojivé a nikdy nepublikované rozhovory s důležitými očitými svědky, kteří nebyli v rámci vyšetřování událostí z 11. září nikdy vyslyšeni. Jejich svědectví se odlišují od oficiální verze události.

Dokument ZERO nevytváří konspirační teorie, ale poukazuje na mezery a nesrovnalosti, na které vyšetřování nepřineslo uspokojivé odpovědi.

Filmový dokument ZERO měl velký ohlas u diváků v zemích, kde byl film uveřejněn, avšak v mnoha zemích nebyl do kin vůbec vpuštěn.

Spoluautorem filmu je italský novinář a europoslanec Giulietto Chiesa, který ve filmu i vystupuje, stejně jako nositel Nobelovy ceny za literaturu Dario Fo, slavná italská herečka Lella Costa, neméně slavný dramatik Moni Ovadia, americký spisovatel Gore Vidal, profesor David Ray Griffin, zástupce pozůstalých Bob McIlvaine a další. Dokument režírovala dvojice Franco Fracassi a Francesco Trento v produkci Thomase Torelliho a to za široké podpory velkého množství soukromých dárců, kteří si přejí nové, skutečně nezávislé a důkladné vyšetřování.


« zpět