Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Infostánky nenásilí

7.2.2009 - Míra Vavroch

Dne 6. února 2009 jsme odstartovali další aktivitu spojenou s dlouhodobou kampaní zaměřenou na otázku zřízení systému Národní raketové obrany USA.

U zastávky I. P. Pavlova v Praze jsme postavili infostánek Nenásilí, abychom si s vámi o tomto problému promluvili a zadiskutovali.

Kromě radaru se náhodní kolemjdoucí mohli dozvědět o připravovaném Světovém pochodu za mír a nenásilí nebo o připravované cestě do Bruselu, podepsat petici, vzít si domů materiály s názory odborníků a světových politiků či se jednoduše přesvědčit, že protiradarovou kampaň dělají obyčejní lidé (zdarma a ve svém volném čase), kteří jsou otevření všem novým informacím a pohledům na věc.

Infostánek nenásilí

Za dvě hodiny jsme získali asi 30 podpisů a diskutovali se 3-4 lidmi z táborů (pro a proti radaru) rozdělujících naši přirozenou jednotu. Může se zdát, že je to docela málo a že jsme tam tedy mrznuli zbytečně. Naopak, bylo to příjemné, zábavné a poučné.

Stále ještě jsou mezi námi lidé, kteří nejsou lhostejní vůči aroganci současné vlády, manipulacím a lžím mainstreamových médií a vůči světu, v němž žijí. Zajímají se o problémy, které překračují práh jejich domu, přemýšlí o nich, kladou si otázky… A není jich málo.

Prostor pro opravdovou demokratickou diskusi v naší zemi pravděpodobně neexistuje, když se podíváme na poslední dva roky (ne)informovanosti o americké radarové základně a nulové diskuse mezi odborníky, potažmo naprostou ignoraci obyvatelstva brdského okolí (místní referenda mluví za vše).

Infostánek nenásilí

Proto jsme se rozhodli náš infostánek obnovovat jeden den v týdnu na nějakém hodně rušném místě, abychom dali prostor diskusi nad tímto tématem, jež ve skutečnosti odkrývá problémy toho, čemu jsme si zvykli říkat demokracie.

Je zde možnost pořádat infostánky po celé naší zemi, máte-li čas a chuť pořádat něco takového ve vašem městě, kontaktujte nás.

Míra Vavroch

Infostánek nenásilí


« zpět