Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Schůzka starostů před odjezdem do Bruselu

4.2.2009 - Jan Neoral, mluvčí Ligy starostů proti radaru

Tisková zpráva Ligy starostů proti radaru:

V úterý 3.2.2009 se v Kulturním domě v Rožmitále pod Třemšínem konalo zasedání Ligy starostů proti radaru. Na tomto jednání byli přítomni i mluvčí hnutí Nenásilí Jan Tamáš a Jan Bednář.

Šlo o poslední schůzku Ligy před odjezdem několika desítek brdských starostů do Bruselu, kam jsou starostové a zástupci hnutí Nenásilí a Evropa pro mír 18. února 2009 pozváni na veřejné slyšení před poslanci Evropského parlamentu.

Představitele Ligy starostů proti radaru a obou hnutí tentýž den přijme v Bruselu zástupce vlády, a také místopředsedkyně Evropského parlamentu paní Luisa Morgantini.

Starostové chtějí europoslance informovat o odporu převážné většiny českých občanů proti umístění amerického radaru na území ČR, o nezájmu vlády respektovat názor občanů, a požádají evropský parlament o zaujetí stanoviska k bilaterálnímu jednání české vlády s USA, které ve své podstatě ohrožuje strategickou stabilitu, jednotu a mír v Evropě.

V reakci na výzvu, kterou Liga a hnutí Nenásilí spolu s hnutím Evropa pro mír rozeslali 6. ledna 2009 formou dopisů na 6000 starostů ČR, se již přihlásilo s písemnou podporou několik desítek starostů, někteří dokonce i s usnesením zastupitelstev obcí, a vyjádřili podporu Lize starostů, proti americkému radaru.

Na zasedání bylo rovněž přijato 15 nových starostů za členy Ligy. Liga starostů proti radaru má dnes 53 členů a na osm desítek starostů ji písemně podporuje.

Jan Neoral, mluvčí Ligy starostů proti radaru

« zpět