Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Obama vyhlásil boj závislosti na ropě a globálnímu oteplování

27.1.2009 - novinky.cz

Závislost na ropě a dopady globálního oteplování jsou podle amerického prezidenta Baracka Obamy vážnou hrozbou pro Spojené státy. Obama tak mění kurz předchozí administrativy, která se vyhýbala jasným závazkům v oblasti omezování emisí skleníkových plynů. Cílem nové politiky má být podle Obamy energetická nezávislost a větší efektivita využívání zdrojů.

"Naše země se nesmí stát rukojmím ubývajících zdrojů, nepřátelských režimů a oteplující se planety," prohlásil Obama v pondělí na své první tiskové konferenci ve funkci prezidenta. Podle něj neexistuje rychlé řešení, ale je potřeba začít jednat. Nový přístup k energiím by podle něj měl vytvořit nové pracovní příležitosti.

"Dny, kdy Washington všechno brzdil, jsou pryč. Má administrativa nebude odmítat fakta. Necháme se jimi vést," prohlásil prezident s tím, že Spojené státy jsou připraveny vést mezinárodní boj proti globálnímu oteplování. Podotkl však, že je nutné, aby k tomu svým dílem přispěly také nové hospodářské velmoci jako Čína a Indie.

Celý článek:
http://www.novinky.cz/clanek/159705-obama-vyhlasil-boj-zavislosti-na-rope-a-globalnimu-oteplovani.html


« zpět