Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Zajímavá souvislost mezi radarem a bankrotem aneb pýcha předchází pád

8.11.2008 - Miro Suja - czech free press
Včera se mi dostalo do rukou říjnové číslo časopisu Mezinárodní politika, který vydává Ústav mezinárodních vztahů převážně pro odbornou veřejnost a bohužel v tak malém nákladu, že obyčejným lidem se do ruky ani nedostane.

(Toto číslo Mezinárodní politiky obzvlášť doporučuji, zvláště těm, kteří se zajímají o volby v USA.)

Proto bych vám rád přiblížil část z jednoho zajímavého rozhovoru.

V odpovědi na otázku Mezinárodní politiky týkající se toho, jestli česká média dostatečně referují o amerických prezidentských volbách Erik Best, americký novinář žijící v Praze, mimo jiné, píše: „…Já jsem zatím – v souvislosti s radarem – neslyšel, že by zdejší vláda někomu zadala úkol udělat analýzu, co by pro Českou republiku znamenalo, kdyby americká vláda musela ohlásit bankrot.

Co to bude znamenat? Je to aktuální otázka, nikdo o ní nechce mluvit, ale řeší to tady někdo? Spojil to někdo s radarem a zahraniční politikou? Pokud ne, tak to znamená, že buď nevidí, co se děje ve světě, anebo to nechtějí přiznat. Já bych o tom neměl mluvit, protože je to tabu, ale už jsem ztratil zábrany.“

Já bych pana Besta touto cestou rád ujistil nejen o tom, že CFP! zcela bez zábran na možnost bankrotu USA českou veřejnost již delší dobu nenápadně, ale intenzivně připravuje nebo o ní alespoň informuje (viz. třeba můj starší blog s názvem „Jak bude vypadat bankrot největší ekonomiky světa“), ale i o tom, že čeští vládní politici, nejenže neví a ani nechtějí vědět a vidět, co se ve světě děje, ale záměrně stále šíří mírně řečeno dezinfomace, a to nejen o radaru.

Čekal jsem, že tato „horkou jehlou ušitá“ vláda Mirka Topolánka nebude nic moc, ale to, co stále předvádí tandem Vondra – Schwarzenberg nejen na téma „EU“, ale hlavně „radaru“, a to i po nedávných krajských a senátních volbách, které byly i referendem o radaru, je opravdu silné kafe srovnatelné snad jen s Biľakovsko-Indrovskými tanečky kolem „zvaní“ sovětských vojsk do tehdejšího Československa.

Tehdy se občanů taky nikdo na nic neptal a v Husákovské lži o internacionální pomoci spojenců jsme pak museli pod dohledem sovětských vojáků žít dalších 20 let.

Topolánkovi ministři mají štěstí, že vládnou v Česku, protože jinde by je za jejich ignoranci a aroganci občané – v tom lepším případě – už vyhodili z oken jejich úřadů.

I když…, i to v Česku bývalo, ale to je už bohužel hodně dávno. Jen doufám, že ODS a spol. nebudou mít tu drzost v příštích volbách opět mobilizovat proti komunistům, kterým rostou křídla a preference jen díky jejich neschopnosti a arogantní politice.

Na druhou stranu je myšlenka pana Besta, že by bankrot USA mohl zhatit výstavbu US radaru v Česku, velmi zajímavá.

Tak mě v této souvislosti napadá, že všechno zlé může být nakonec i k něčemu dobré, tak držme USA palce, ať se jim daří tak, jak si to za posledních osm let své domácí, ale hlavně zahraniční politiky zaslouží. Já být budoucím prezidentem USA, tak bych si hned první den v úřadě zavzpomínal s Gorbačovem na pád SSSR a hlavně na to, co mu předcházelo.

Miro Suja

Zdroj:
Czech free press
http://www.czechfp.cz/site/?p=2991

« zpět