Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Bezpilotní letadla nemají výčitky svědomí

23.10.2008 - Toni Antonucci

Na bombardovaní dětí ve školách se "živí" piloti podílejí čím dál tím méně. Bombardování se provádí prostřednictvím bezpilotních letadel, která "nemají výčitky svědomí".

Citujeme článek z webu:
http://www.novinky.cz/clanek/152616-americane-zasahli-na-uzemi-pakistanu-skolu-osm-zaku-zahynulo.html

"Američané zasáhli na území Pákistánu školu, osm žáků zahynulo.

Až osm studentů islámské školy v Pákistánu zahynulo ve čtvrtek při raketovém útoku, který místní úřady připisují Američanům. Dalších šest osob bylo zraněno při tomto raketovém útoku na město Siradžal Alúm v kmenové oblasti při hranicích s Afghánistánem. Náboženskou školu madrásu zasáhly dvě rakety vypálené z bezpilotních letadel.

23. 10. 2008 08:59 - ISLÁMÁBÁD

„Útok zničil část madrásy,“ cituje agentura DPA jednoho z místních úředníků odpovědných za bezpečnost. „Z trosek bylo vyzvednuto osm těl,“ dodal. BBC ale uvádí jen sedm obětí.

Místní novinář a kmenový stařešina Málik Mamtaz sdělil, že všichni mrtví a zranění byli ve věku mezi 12 a 18 lety.

Představitelé Talibánu po útoku oblast izolovali a zraněné převezli do nemocnice v Miranšáhu, jenž je centrem provincie Severní Vazíristán.

Terčem útoku zřejmě byl dům afghánského velitele Talibánu Džalaladína Hakkáního. Velitel Talibánu je považován za blízkého spolupracovníka Usámy bin Ládina.

Od září Spojené státy několikrát zaútočili na pákistánské území. Většinou útoky podnikly pomocí bezpilotních letadel, i když do nich byli nasazeni  i výsadkáři."


« zpět