Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Vláda může triumfovat

29.9.2008 - Jan Keller, denník Právo, sobota 27.9.2008

Normální vlády se chlubí tím, co všechno dokázaly učinit pro blaho svých občanů. Vláda Mirka Topolánka je také v tomto ohledu naprostou raritou.

Ústy svých předních činitelů nám sdělila, že už vůbec nekontroluje dění v zemi. Přišla s touto sebekritikou naprosto překvapivě jen několik týdnů před důležitými volbami. I když o schopnostech jejích členů kolují historky nerůznější, tak otevřené doznání je přece jen hodně neobvyklé.

Ministr vnitra, v mafiánském prostředí přezdívaný Íčko, je vážně znepokojen tím, že se ruským agentům podle všeho podařilo přesvědčit dvě třetiny jinak spíše protirusky zaměřené populace, aby hájila zájmy Moskvy ve věci radaru.

Vláda se tedy má co učit. Zatímco její pověřenec pan Klvaňa vyplýtval více než 15 miliónů z peněz daňových poplatníků, aniž kohokoliv přesvědčil o žádoucnosti radaru, tajné ruské služby pracovali podle všeho mnohem efektivněji.

Pánové a baviči Lábus, Smoljak, Pepa Nos a Jiří Grygar se rozohňovali, argumentovali i zpívali naprosto zbytečně. Stačilo však, aby pár agentů jen šeptem něco proneslo špatnou češtinou, a rázem získali většinu na svou stranu. To musí být pro českou politickou elitu hodně deprimující.

Je to však ještě mnohem horší. Podle všeho určují tajné služby také to, jak u nás dopadnou volby. Proto se nesmí o radaru v žádném případě jednat v Parlamentu ještě před nimi. Rusové by hravě zařídili, aby ODS postupně klesla až někam ke dvaceti procentům.

Každý český vlastenec by měl v této pohnuté chvíli podat vládě pomocnou ruku. Zřejmě sami Rusové načasovali odhalení svých nečistých praktik v naší zemi těšně před senátní a krajské volby… Je tedy třeba přejít co nejrychleji do ofenzívy. Kubiceho zpráva už nepomůže, je příliš zprofanovaná.

Fotografické nadání poslance ODS Moravy už také nelze využít. Poslanec Tlustý ve vířivce s ruským agentem by nevypadal dobře.

Co se tak poohlédnout po nějakých finančních účtech psaných azbukou? Ministr zahraničí by na ně nechal udělat audit u nezávislé americké agentury a občané by se nestačili divit. Všichni by se semkli proti zrádcovským dvou třetin národa. Vláda by konečně mohla triumfovat.

Jan Keller
Právo
27.9.2008


« zpět