Dokument Světového pochodu
USA se údajně účastnily útoků na Jižní Osetie
Moskva upozornila na to, že USA byly přímo zapojeni do války v Gruzii. Rusko přichází s důkazy toho, že se USA přímo účastnily války po boku gruzínských sil během války, která se odehrála v době od 8. až 12. srpna.
Poradci z USA v první linii. Generál ruské armády, Anatoly, ukázal televizním kamerám pas jednoho občana USA. Jedná se o Michaela Lee Whitea z Texasu, který působil ve speciálních gruzijských silách v Zemonekozi, což je vesnice nedaleko od Tskhinvali směrem na jih, v jižní Osetii. „Gruzínské velení tuto pozici houževnatě bránilo“,sdělil Nagovitsyn.
„Nevíme, proč tam tento Američan byl, ale faktem je, že se v té budově vyskytoval společně se speciálními gruzínskými silami“.
Na základě tohoto zjištění prohlásil ruský premiér Vladimír Putin, se kterým provedla rozhovor CNN, toto: „Máme vážné důvody domnívat se, že američtí občané se nacházeli v centru vojenské akce“. Ostatně není těžké si v oněch dnech představit přítomnost nějakého poradce z USA, po boku elitních gruzínských jednotek, které jsou vycvičeny a vyzbrojeny USA a které nedlouho před konfliktem byly letecky dopraveny z Iráku na palubě letadel USA.
Protiletadlová obrana s pomocí satelitů USA. Tato zpráva přichází s jednou ještě více ohromující zprávou, kterou západní média naprosto ignorují. Jedná se o „satelitní“ pomoc, kterou USA poskytly gruzínské protiletecké obraně v průběhu konfliktu.
Podle Moskvy byly totiž během války vypnuté gruzínské radary, které patří do systému protiraketové obrany, aby nemohly být lokalizovány (byly zapnuty jen výjimečně při vystřelování raket).
Toto nejde dohromady s přesností, s jakou gruzínská protiraketová obrana útočila. Na jistotu vystřelila ruskou střelu Tupolev 22 a vyrazila s třemi ruskými stíhacími letouny Sukhoi 25.
Podle Moskvy se odpověď nachází v rozvinutých satelitních systémech nalezených v šesti džípech „Hummer“, které patřily armádě USA a které byly nalezeny v gruzínském přístavu Poti. Jedná se o systém napojený na vojenské satelity USA, pak přístroj, který slouží k rozeznávání vlastních vojenských sil od nepřátel a systémy pro radiovou komunikaci. To podle generála Nagovitsyna stačilo k tomu, aby byly v reálném čase gruzínským dělostřeleckým jednotkám poskytnuty souřadnice ruských letadel.
Zdroj: Peace reporter
http://www.peacereporter.net/dettaglio_articolo.php?idc=0&idart=12052
« zpět