Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

4 tisíce lidí demonstovaly proti radaru

9.7.2008

V úterý 8.7.2008 se na Václavském náměstí v Praze sešly čtyři tisícovky lidí, aby demonstrovaly proti podpisu smlouvy o radaru.

Na demonstraci iniciativy Ne základnám přišli lidé všech věkových kategorií a ze všech koutů republiky. Na pódiu vystoupili mluvčí iniciativy Jan Májíček a Jan Tamáš, starosta Trokavce Jan Neoral a novinář a bývalý aktivista Charty 77 Petr Uhl. Zpěvák skupiny Dragon Jirka Hurych zazpíval za doprovodu kytary protiradarovou hitovku Kuš, mr. Bush, kterou obohatil o novou sloku věnovanou Condoleezze.

Poté se průvod protestujících vydal k Hrzánskému paláci, kde měla Condoleezza slavnostní večeři s Topolánkem. K paláci nás ale těžkooděnci nepustili, proto jsme museli zastavit už na Hradčanském náměstí. Jan Tamáš s Ivonou Novomestskou se neúspěšně pokusili předat Condoleeze dopis se vzkazem, že většina obyvatel ČR je proti radaru.

Podpisem to nekončí

Aby byla smlouva platná, musí ji ještě ratifikovat Parlament. Budeme pokračovat v aktivitách proti radaru až do té doby, než zvítězí zdravý rozum a plán na umístění základny bude smeten ze stolu. Nejbližší z akcí, na kterou vás srdečně zveme, je 3. mezinárodní konference kampaně Evropa pro mír na téma „Hvězdné války: mýtus nebo realita? – Národní protiraketová obrana USA z dlouhodobé perspektivy evropské bezpečnosti“. Na konferenci vystoupí místopředsedkyně Evropského parlamentu Luisa Morgantini, mluvčí Humanistického evropského fóra Giorgo Schultze, Joanne Landy, ředitelka Kampaně za mír a demokracii v USA, člen Ligy starostů Jan Neoral, mluvčí Ne základnám Ivona Novomestská a za Humanistické hnutí Jan Tamáš. Veřejná konference se uskuteční ve čtvrtek 17. července v 11 hodin v budově Poslanecké sněmovny (Sněmovní 1, Praha).

7.8. Demonstrace Ne základnám proti podpisu smlouvy o radaru

7.8. Demonstrace Ne základnám proti podpisu smlouvy o radaru

7.8. Demonstrace Ne základnám proti podpisu smlouvy o radaru - Jan Tamáš

7.8. Demonstrace Ne základnám proti podpisu smlouvy o radaru

7.8. Demonstrace Ne základnám proti podpisu smlouvy o radaru
« zpět