Svět bez válek a násilí

Prohlížíte si archiv stránek Nenásilí.cz, které se již neudržují.

Na činnost hnutí Nenásilí navazuje mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí.
Aktuální zprávy najdete na: www.svetbezvalek.cz.

Dokument Světového pochodu

Multikulturní Ples Afrika 2008

Multikulturní Ples Afrika 2008

Jako každoročně, připravujeme i letos MULTIKULTURNÍ PLES AFRIKA,který se stal již tradicí světa rozvojové spolupráce a výchovy v ČR a pravidelně ho v pražské Lucerně navštěvuje až 3000 návštěvníků.

Tentokrát bude spojen se sbírkou SOS Keňa - na pomoc lidem, kteří se nachází ve velmi složité situaci v Keni, zmítané kmenovými násilnostmi!

Ples Afrika - 4. dubna 2008 - Lucerna 

Už 3000 dětí v Keni podporují lidé z České republiky a Slovenska díky programu "Adopce afrických dětí", který byl zahájen právě na Plese Afrika v roce 2002. I proto se povolební nepokoje v Keni velmi blízce dotýkají spousty českých lidí, kteří se obávají o své malé kamarády a jejich rodiny a přejí si jim pomoci co nejvíce.

PLES AFRIKA je neobvyklý tím, že ho organizují výhradně neplacení dobrovolníci a všichni účinkující vystoupí bez nároku na honorář.

V programu letošního, už 11tého ročníku nebude chybět kvalitní etno hudba: BENGAS, TamTam orchestra, TamTam batucada, Ekvátor, Gothart…nebudou chybět ani tanečně hudební vystoupení: BaToCu, TiDiTaDe, velkolepá multikulturní show Centra tance a africká módní přehlídka. Program bude již tradičně doplňovat výstava fotografií i afrických výrobků, stánky organizací představující projekty v Africe, promítání i bohatá tombola.

Předprodej vstupenek:

Humanistické centrum Narovinu
Vltavská 24, Praha 5
tel: 257 310 329

Zahájen byl také předprodej vstupenek v síti Ticketpro.

Více o Plese Afrika na: www.plesafrika.cz


« zpět

Související

Průvod na podporu různorodosti v Curychu

Průvod na podporu různorodosti v Curychu

3.5.2008 - Ze světa
Koncem dubna uspořádali humanisté v Curychu společně s dalšími organizacemi happening na podporu různorodosti a proti rasismu. Smyslem akce bylo podpořit občany...
Celý článek »
Multikulturní párty - Ples Afrika, již po 11.

Multikulturní párty - Ples Afrika, již po 11.

16.4.2008 - Z domova
V pátek 11.dubna se konala v Lucerně již v pořadí 11. multikulturní párty s tradičním názvem Ples Afrika. Letos jsem se účastnila plesu poprvé. Atmosféra byla...
Celý článek »
Distribuce věcí ze sbírky v rámci kampaně SOS Keňa v uprchlickém táboře v Eldoretu - dopis od keňských humanistů

Distribuce věcí ze sbírky v rámci kampaně SOS Keňa v uprchlickém táboře v Eldoretu - dopis od keňských humanistů

27.3.2008 - Ze světa
Říká se, že i cesta dlouhá tisíce mil začíná jediným krokem. I naše cesta do Eldoretu začala prvním krokem, byť byly udělány na různých místech země –...
Celý článek »
Kampaň SOS Keňa

Kampaň SOS Keňa

Humanistické hnutí aktivně usiluje o řešení povolebních násilností v Keni. Výtěžek veřejné sbírky putuje na distribuci potravin a základních potřeb lidem v postižených oblastech. Místní humanisté organizují Komise za nenásilí, usilující o mírové řešení problémů.
Více o kampani »